Yazar Adayları Hep Kitap’la “Atölye”de!

Hep kitap, yazarlık üzerine iki kitapla yeni bir seriye başlıyor. “Atölye” isimli yeni serinin ilk iki kitabı Dümeni Yaratıcılığa Kırmak ve Sen de Kendi Hikâyenin Kahramanısın olacak. Yazmayı hayatının merkezine yerleştiren herkesin ilgisini çekebilecek seri, yazarlık üzerine kitaplarla başlayıp yaratıcılığın farklı alanlarında kitaplarla devam edecek.

Serinin ilk iki kitabı Dümeni Yaratıcılığa Kırmak ve Sen de Kendi Hikâyenin Kahramanısın, 7 Nisan itibariyle raflarda olacak.

Dümeni Yaratıcılığa Kırmak

Ursula K. Le Guin’in yazma rehberiniz olacağı kitap Dümeni Yaratıcılığa Kırmak, yazarın deneyimlerini ve sırlarını paylaştığı bir yol gösterici. Modern çağda yazı yazmanın zorluklarını anlattığı kitabında Guin, “Doğru yerde doğru kelimeyi kullanarak bir ritim yakalamak mümkün mü?”, “Bakış açısında tutarlılık metni nasıl etkiler?” gibi soruların yanıtlarını da veriyor. Kitap yalnızca bir tavsiyeler kitabı değil. Alıştırmalar ve püf noktaları ile tam bir atölye deneyimi sunuyor. Dünya edebiyatına damga vurmuş isimlerin gizemlerinin peşine düşeceğiniz bir harita, hayalleriniz için bir pusula oluyor aynı zamanda. Dümeni yaratıcılığa kırmak isteyen herkes için!

Sen de Kendi Hikayenin Kahramanısın

Yıllardır yazar koçluğu yapan Kendra Levin’in kitabı,  yazarlara motivasyon anlamında destek oluyor. Yazarı, yolculuğunda yalnız bırakmayan bir akıl hocası olup zaaflarını yenmesinde yardımcı oluyor. Şüpheye düştüğünde yeni yollar gösteriyor. En iyi yaptığı şeye odaklanmasını sağlıyor. Kendra Levin, çalıştığı yazarların geçirdiği zorluklardan ve kendi tecrübelerinden ilham alarak hazırladığı kitap için şöyle diyor: “Maceraya yalnız başımıza atılmak zorunda değiliz, çünkü bizden önce yola çıkan kahramanlar var; labirent tüm ayrıntılarıyla biliniyor; tek yapmamız gereken kahramana yol gösteren ipi takip etmek.”

1 yorum

  • Yazamak güzel ,kelimeleri ve olayları anlatmak ,onları yaşama sokmak ve yaşatabilmeyi başarmak en büyük arzum. Yazarı okumak vetakip etmek isterim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir