Anonim Hanım’dan Kitap: Dilaltı

Dilaltı - Anonim Hanım

Dilaltı, her biri bambaşka hayat görüşlerine sahip olan bir apartmanda yaşayan insanları anlatıyor. Dilaltı, eğlendirirken toplumsal olaylar hakkında da düşündürten kitap, bir ‘memleket panoraması’ sunuyor.

Bir şekilde onları ‘tanıyormuşuz hissi’ uyandıran bu farklı karakterler üzerinden Anonim Hanım, kültürümze yerleşmiş olan mahalle baskısı gibi toplumsal konulara da değiniyor.

Hayatta arka planda kalmaya mahkum bırakılmış kadınlar, toplumdaki ‘erkeklik’ algısına tam anlamıyla uymak adına sevgisini gösteremeyen adamlar ve arada kalmış çocuklara rastlamak mümkün. Mizahı dilinden düşürmeyen Anonim Hanım derki:

“Yenisini alacağım kendimin,
İyi bir markalısından
Kendime selam vermem
Orijinalimi bulursam.
Oysa ne çok istiyordum bir tek kendim olmayı
Kimse kırılmasın ve fazla sırıtmasın diye,
Diye diye diye anonim oldum…
Oysa ne çok seviyorduk,
Bir tek kendisi olmayı başaranları.”

Eğlenceli, güldüren, düşündüren ve dahi düşün-dürten bir kitap “Dilaltı.”

Anonim Hanım’ın kalemine hakim olamayıp arabeske çengel attığı yerlerde insanın gözlerini yaşartan, içini burkan sahici bir kitap “Dilaltı.”

32 kısım tekmili birden bir apartman ahalisinin insanlık halleri üzerinden matrak bir memleket panoraması… azıcık sevgi, azıcık vefa- cefa- sefa, azıcık yalan-dolan, azıcık edepsiz, azıcık delikanlı-mert, azıcık hayat, azıcık… okuyunca anlarsın…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir